aktualności

Wszystkich zainteresowanych współpracą, lub wypożyczeniem jednej z wystaw, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w sprawie zarezerwowania terminu i omówienia szczegółów technicznych ekspozycji. Dane kontaktowe znajdują się na dole strony.


Wszystkich zainteresowanych Programem pomocy dla weteranów i osób działających na rzecz niepodległego bytu państwa Polskiego prosimy o kliknięcię w ten link.

 • 2015-08-28-001.jpg

  35. lecie podpisania Porozumień Sierpniowych

  Wejherowianie godnie uczcili 35. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. Powiatowe obchody 35. lecia NSZZ „Solidarność” złożyły się na cykl dwudniowych uroczystości.

   

  Data:28-08-2015
  Czytaj...
 • 2015-08-27-001.jpg

  35 ROCZNICA PODPISANIA POROZUMIEŃ SIERPNIOWYCH

  Fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna wraz z Prezydentem Miasta Gdyni Wociechem Szczurkiem serdecznie zapraszają na uroczystość wręczenia honorowych odznaczeń bohaterom strajków sierpniowych - 29 sierpnia o godzinie 11.00 w Sali Koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. na ul. Rotterdamskiej 9 w Gdyni. Zapraszamy.

   

  Data:26-08-2015
  Czytaj...
 • ZnaczekKM.jpg

  "Kornel Morawiecki i sześć lat esbeckiego pościgu"

  Zapraszamy do przeczytania artykułu o Kornelu Morawieckim, autorstwa Andrzeja Kołodzieja, który ukazał się na portalu internetowym nowahistoria.interia.pl .

   

  Data:09-04-2015
  Czytaj...
 • 2015-03-23-002[1].jpg

  Uwieńczenie i zakończenie obchodów gdyńskiego roku ks. Prałata Hilarego Jastaka

  Uwieńczeniem i zakończeniem obchodów gdyńskiego roku ks. Prałata Hilarego Jastaka było poświęcenie w dniu 23 marca 2015 r. nowego nagrobka księdza, który postawiony został dzięki inicjatywie FPIH i współpracy z Prezydentem Gdyni. Uroczystości przewodniczył arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. 

   

  Data:23-03-2015
  Czytaj...
Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” polega na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym.
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partner

partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony