Promocja albumu "Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni" w Muzeum Miasta Gdyni

archiwum » archiwum 2012

15 sierpnia 2012 w Muzeum Miasta Gdyni, odyła się promocja pierwszego tomu albumu "Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni" autorstwa Andrzeja Kołodzieja, Danuty Sadowskiej i Romana Zwiercana. Publikacja jest elementem Obchodów 32 rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i 30 rocznicy powstania Solidarności Walczącej. 
Stanowi pierwszą część kompleksowego opracowania, które w założeniu ma przedstawić zaangazowanie mieszkańców Gdyni w przemiany 1980 roku.

Ponizej film z prezentacji.

 O godzinie 18.00 zebrało się w Muzeum kilkudziesięciu dawnych działaczy i sympatyków WZZ. Spotkanie poprowadził Aleksander Gosk a obecnością zaszczycił nas prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.


Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Konferencja

Wydarzenia

Koncert

Polecamy strony