Konferencja "Drogi do Niepodległości" 1-2 września 2012 w Zarządzie Portu Gdynia

archiwum » archiwum 2012

1 września, po złożeniu kwiatów na Westerplatte o godzinie 4:30 

przez delegację działaczy Solidarności Walczącej w składzie kórej byli Kornel Morawiecki, Andrzej Kołodziej, Hania Łukowska-Karniej, rozpoczęliśmy w Gdyni Konferencję Organizacji Opozycyjnych i Podziemnych „Drogi do Niepodległości” – której celem było przedstawienie ich wkładu w walkę o niepodległość. 
   Otwarcia konferencji dokonali:

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Łukasz Kamiński, Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek,  Dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności reprezentował Konrad Koch a Solidarność Walczącą – Przewodniczący Konrad Morawiecki.

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Konferencja

Wydarzenia

Koncert

Polecamy strony